2016-2017 eğitim öğretim yılında Balıkesir Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlatılan ve yeni eğitim öğretim yılında da tüm hızıyla devam eden BENGİ Projesi faaliyetlerine katılmak üzere Balıkesir Valisi Sayın Ersin YAZICI, İlçemizi ziyaret etti.
 
Yeni eğitim öğretim yılına yeni binasında başlayan Dursunbey Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde Okuma Saati etkinliğine Dursunbey Kaymakamı Sayın Emrullah TEMİZKAN, Dursunbey Belediye Başkanı Sayın Ramazan BAHÇAVAN ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup YILDIZ ile birlikte katılan Vali Ersin YAZICI, ardından 12. sınıflar ile kariyer ve gelecek konulu söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerle sohbet edip, sorularını yanıtlayan Vali Ersin YAZICI, okul öğretmenleri ile de BENGİ Projesi değerlendirme toplantısına katılarak öğretmenlerin ihtiyaç ve taleplerini dinledi.
 
Okulun yeni binasının tüm bölümlerini de detaylı olarak inceleyen Ersin YAZICI, eksiklikler konusunda bilgi alarak kısa sürede giderilmeleri hususunda gerekli talimatları verdi.
 
Ardından İlçemizde yapımı devam eden Gençlik Merkezi´ni ziyaret eden Vali Ersin YAZICI, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü´nün ortak çalışması ile binanın hızlı şekilde faaliyete alınmasını beklediğini ileterek, bu güzel eserin İlçemize büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.
 
İlçemizde Belediyemizce yapılan Ada Cafe ve Yatırım İzlime ve Koordinasyon Başkanlığınca Yapılan Spor tesislerini de inceleyen Balıkesir Valisi Ersin YAZICI´ya ziyaretlerinden ve İlçemize gösterdiği özenden dolayı teşekkür ediyoruz.