İlçemize bağlı Durabeyler Mahallesi’nde 02.05.2018 Çarşamba günü Tübitak 4006 Bilim Fuarı heyecanı yaşandı. Durubeyler Şehit Faruk Gezen Ortaokulu Bilim Fuarı Açılışı Kaymakamımız Nurettin YÜCEL, Belediye Başkanı Ramazan BAHÇAVAN, Emniyet Müdürü Gökhan KUZU, İlçe Yazı İşleri Müdürü Fikri CONKER, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ahmet HAYAT, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mesut GÜLTEKİN, Dursunbey Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Fahri BAHÇAVAN, Durabeyler Mahallesi Muhtarı Mustafa BERBER, Şehit Faruk GEZEN’in Babası Arif GEZEN, Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Sinan IŞIKTAŞ ve Yardımcısı Ahmet KÖSE, Selimağa ve Göbül Mahallesi Öğrencileri ve Mahalle halkının katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.
        13 projenin sergilendiği bilim fuarında 29 öğrenci ve 6 danışman öğretmen görev aldı. Öğrencilerin yöremizle ilgili tarım, göç ve bazı sosyal konulardaki projelerin yanında derslerdeki ilgiyi ve başarıyı artırmaya yönelik oyun projeleri ve insansız çiftlik yürütmeye yönelik robot projesi ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Ayrıca Bengi Projesi kapsamında okulumuz öğrencilerinin kitap okuma etkinliklerine katıldık.
        Başta Okul Müdürü Huriye AKÇA, Proje yürütücüsü Seher DEMİR’e, Öğretmenlerimize ve Öğrencilerimize çalışmalara verdikleri destekten dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.