Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım’da öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.
 
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler!  Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.
 
Bilimi rehber alan, ülkemizin milli- manevi değerlerine bağlı gelecek nesillerin yetiştirilmesi ve ülkemizin geleceğinin şekillenmesi, her türlü zorlu koşullarda özveriyle çalışan saygıdeğer öğretmenlerimizle mümkündür.
 
Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır öğretmenlik mesleğini yıllarca ifa edip,  büyük özverilerle öğrencilerini yetiştirerek emekli olmuş öğretmenlerimizle, halen görevi başında olan ve İstikbalimizin mimarı olan öğretmenlerimize ne kadar minnettarlık duysak azdır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi ve görevi başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden sevgili öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyorum.