Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bugün Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit GÖKDEMİR´i ağırladı. Öncelikle kütüphanede öğrenciler ile kitap okuma etkinliği yapan Sayın Emrullah TEMİZKAN, kariyer ve motivasyon içerikli konuşması ile programına devam etti. Öğrencilere bölümleri ile ilgili sorular yönelten Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Öğrenciler ile toplantısının ardından okul bina ve atölyelerini gezen Kaymakamımız, sırasıyla Bilişim Teknolojileri Alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı,Makine Teknolojileri Alanı, Elektrik - Elektronik Teknolojileri Alanı ve Metal Teknolojileri Alanı hakkında bölüm şeflerinden ayrıntılı bilgi aldı.
 
Atölye gezisi sonrası okul öğretmenleri ile toplantı yapan Sayın TEMİZKAN, Milli Eğitim Bakanlığı´nın 2023 hedeflerinden ve BENGİ Projesinin amaçlarından bahsederek eğitim-öğretim ortamının nasıl daha zengin hale getirilebileceğinden bahsetti.
 
Okul İdaresi tarafından Öğretmenler Günü şerefine Kaymakamımızın ve okul öğretmenlerinin isimlerine özel yaptırılan mangalaların takdim edilmesi ile ziyaret sona erdi.