Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´e baş öğretmen unvanı verilmesinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde resmi tören ve kutlama programı ile icra edildi.
 
Sadullah Özer İlkokulu´nun hazırladığı kutlama programına Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR, Daire Amirlerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.
 
Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK´un Öğretmenler Günü Mesajı ile başlayan program, Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR´in konuşması ile devam etti. Öğrencilerimizden gelen öğretmenler günü videosunun gösteriminin ardından, Sadullah Özer İlkokulu 2/C Sınıfı öğrencilerinin oratoryo gösterisi büyük beğeni ile izlendi. Öğrencilerimizin şiirleri ile devam eden programda Sadullah Özer İlkokulu 4/B Sınıfının hazırlamış olduğu koro büyük alkış aldı.
 
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında emekliye ayrılan öğretmenimiz Mustafa Sırrı ACAR´a, Sayın Kaymakamımız plaket takdimi yaptı. Öğretmenler Günü resim - şiir - kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilerin ödül töreni ile program son buldu.